Rada školy

Vypracovala: Mgr. Lucia Deák Szőke, predsedkyňa rady školy

Dátum: 30. 3. 2023

Podpis:

Rada školy pri Materská škola – Óvoda (ďalej „RŠ“) má 11 členov.

Do 11. 10. 2022, kedy sa končilo jej štvorročné funkčné obdobie, fungovala v nasledovnej zostave:

• za pedagogických zamestnancov: Bc. Lívia Csúz, Mgr. Gabriela Fungáčová
  • za nepedagogických zamestnancov: Agneša Magová
  • za rodičov: Mgr. Lucia Belková, Mgr. Lucia Deák Szőke, Mgr. Gábor Fekete a Ing. Natália Köbölová, ktorej členstvo sa ukončilo 31. 08. 2022, z dôvodu ukončenia predškolského vzdelávania dieťaťa.
  • za zriaďovateľa: Róber Eibner, Ing. Ladislav Fehér, Csilla Gallová, Alexander Mede.

1. polrok

Začiatkom januára 2022 zriaďovateľ vyhlásil výberové konanie na funkciu riaditeľa MŠ – Óvoda, Štúrova 1, Fiľakovo (ďalej „MŠ – Óvoda). Dňa 01. 02. 2022 sa malo uskutočniť otváranie obálok s prihláškami uchádzačov, to sa však kvôli chorobe vedúcej oddelenia školstva, kultúry a športu neuskutočnilo a následne sa výberové konanie z dôvodu zmeny zákona zrušilo.

Začiatkom marca 2022 bolo na post riaditeľa MŠ – Óvoda vyhlásené nové výberové konanie. Dňa 18. 03. 2022 sa uskutočnilo otváranie obálok uchádzačov za prítomnosti vedúceho oddelenia (PhD. Zorán Ardamica) a predsedkyne RŠ (Mgr. Lucia Deák Szőke). Na post riaditeľa bola podaná jedna prihláška, ktorá spĺňala všetky zákonom stanovené kritériá. Dňa 22. 03. 2022 predsedkyňa RŠ zvolala prípravné zasadnutie k voľbe riaditeľa MŠ – Óvoda. Výberové konanie sa konalo  dňa 30. 03. 2022, kde bola na post riaditeľa MŠ – Óvoda zvolená Mgr. Melinda Liptáková.

2. polrok

Prvé zasadnutie v šk. roku 2022/2023 sa uskutočnilo dňa 07. 09. 2022, kde boli okrem iného prerokované „Koncepčný zámer rozvoja materskej školy 2022 – 2027“ a „Školský vzdelávací program“. Ďalšie zasadnutie sa konalo dňa 11. 10. 2022, ktorého hlavnou témou bola „Správa o výchovno-vzdelávacej činnosti“. Pri oboch schôdzach bola ako hosť prítomná aj riaditeľka MŠ – Óvoda. Predsedkyňa RŠ vyslovila vďaku všetkým  prítomným za ich prácu, keďže sa členom rady skončilo funkčné obdobie.

Dňa 12. 10. 2022 zvolala riaditeľka MŠ – Óvoda ustanovujúcu schôdzu s novými členmi RŠ, a to:

• za pedagogických zamestnancov: Bc. Gabriela Agócsová, Mgr. Gabriela Fungáčová
  • za nepedagogických zamestnancov: Agneša Magová
  • za rodičov: Mgr. Lucia Deák Szőke, Mgr. Csaba Fazekas, Mgr. Gábor Fekete a Mgr. Katarína Tóthová
  • za zriaďovateľa bolo do nových komunálnych volieb ostali naďalej delegovaní Róber Eibner, Ing. Ladislav Fehér, Csilla Gallová, Alexander Mede. Po komunálnych voľbách boli za zriaďovateľa do RŠ  MŠ – Óvoda, na základe uznesenia mestského zastupiteľstva č. 12/2022, s účinnosťou od 9. 11. 2022 delegovaní: Ing. Ladislav Fehér, Csilla Gallová, Alexander Mede a PaedDr. Tímea Tankina Tóth.

Ako predsedkyňa Rady školy bola zvolená Mgr. Lucia Deák Szőke. Ďalšie zasadnutie sa na  ustanovujúcej schôdzi naplánovalo na nový kalendárny rok 2023.

Členovia rady školy:

1. Deák Szőke Lucia, Mgr. - predseda rady školy  - rodič

2. Agóčová Gabriela,Bc.                                 pedagogický zamestnanec

3. Tankina Tóth Tímea, Paedr.                       delegovaný zástupca zriaďovateľa

4. Fazekas Csaba, Mgr.                                  rodič

5. Fehér Ladislav, Ing.                                    delegovaný zástupca zriaďovateľa

6. Fekete Gábor, Mgr.                                     rodič

7. Fungáčová Gabriela, Mgr.                          pedagogický zamestnanec

8. Gallová Csilla                                             delegovaný zástupca zriaďovateľa

9. Magová Agneša                                         nepedagogický zamestnanec

10. Mede Alexander                                       delegovaný zástupca zriaďovateľa

11. Tóthová Katarína, Mgr.                             rodič