Spololočnosť SUB SOLE / Pod slnkom /

Spoločnosť SUB SOLE, Ľ. Štúra 1, Fiľakovo vznikla v roku 2001 za účelom podpory  MŠ – Óvoda, Štúrova 1 vo Fiľakove. Ide predovšetkým o podporu všestranných školských a mimoškolských aktivít detí, rodičov a pedagogických zamestnancov materskej školy, udržiavanie kontaktov s bývalými zamestnancami a s deťmi, ktoré ju navštevovali. Jedná sa predovšetkým o aktivity v oblasti kultúrnej, športovej a v oblasti informatiky. Ďalej ide o pomoc pri propagácii materskej školy, vyhľadávanie kontaktov, aj medzinárodných v prospech hore uvedených aktivít. A v neposlednom rade ide hlavne o pomoc hmotnú, teda finančnú a morálnu, o podporu nadaných detí, detí z menej podnetného prostredia, ako aj učiteľkám materskej školy, ktoré sa venujú týmto deťom a spomenutým aktivitám. Naplnenie tohto cieľa si vyžaduje veľké úsilie zainteresovaných členov a nemalé množstvo finančných prostriedkov, ktoré je neľahké získať. Naše občianske združenie SPOLOČNOSŤ SUB SOLE má v súčasnosti 17 členov.

Finančné prostriedky sme získali predovšetkým z dvoch percent daní fyzických a právnických osôb, ktoré oslovujeme na začiatku roku. Jednalo sa o rodičov a priateľov materskej školy, o učiteľky našej materskej školy, väčšie podniky, ktoré sme oslovili listom s poďakovaním za príspevok za predchádzajúci rok a žiadosťou o znovu prispenie nášmu OZ aj  nasledovnom roku. Zabezpečujeme  tlačivá  a návod na postup krokov na poukázanie sumy pre našu spoločnosť.

V novembri zabezpečujeme registráciu OZ tak ako každoročne, u notárky na notárskom úrade, inak by nebolo možné prijímať finančné prostriedky z dvoch percent daní fyzických a právnických osôb. Tiež boli vybraté členské príspevky za kalendárny rok od všetkých členov spoločnosti, ktorých je sedemnásť.